04133202062
تلفن
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 - 14:00
پنجشنبه تا 13:00 - جمعه : تعطیل
تبریز ، ولیعصر ، انتهای خیابان نظامی
آدرس

اخبار

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی: آشنا نبودن مردم با کارشناسان حقوقی، پرونده‌های قضایی را افزایش می‌دهدایسنا/ آذربایجان شرقی: رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی بر ضرورت آگاهی مردم از اهمیت مشاوره‌های حقوقی تاکید کرد و گفت: متاسفانه مردم در رابطه با وکلا و کارشناسان حقوقی آن‌گونه که باید، اطلاع ندارند و این موضوع باعث افزایش پرونده‌های قضایی و تحمیل هزینه‌های فراوان به مردم می‌شود، از این‌رو اهمیت استفاده از مشاوره‌های حقوقی، کارشناسان و وکلا باید در جامعه تبیین شود.
علی اکبر بالاگر در گفت ‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که کانون کارشناسان یک تشکیلات مستقل است، اظهار کرد: این کانون قبل از انقلاب نیز فعالیت داشته و بیش از 1200 کارشناس رسمی در 67 رشته‌ متنوع در این کانون فعالیت دارند.
وی با بیان این‌که کارشناسان رسمی دادگستری به عنوان بازوی قوه قضائیه در راستای کشف حقیقت تلاش می‌کنند، افزود: علاوه بر دادگستری، کلیه سازمان‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی نیز درخواست کارشناس حقوقی کرده و در حقیقت، کارشناسان حقوقی در زندگی مردم نقش دارند.
نیاز مردم به کارشناسی
وی با تاکید بر این‌که کانون کارشناسان استان در حوزه‌های متنوعی مشاوره‌ها و کارشناسی‌های حقوقی ارائه می‌دهد، گفت: مردم استان بیشتر برای دریافت خدمات کارشناسی در حوزه ساختمان و کشاورزی به کانون مراجعه می‌کنند اما در حوزه تصادفات، کلاهبرداری‌ها، جعل امضا و... نیز مراجعاتی داشته‌ایم.
بالاگر تاکید کرد: هدف کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان از ارائه خدمات حقوقی، پیشگیری از وقوع جرم و خسارت بوده تا مردم متحمل هزینه نشوند، از این رو نیاز است که در راستای اهمیت و جایگاه کارشناسی حقوقی اطلاع رسانی بسیاری در جامعه انجام گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در این رابطه، بیان کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری ایران نیز از طریق سایت اطلاع‌رسانی، نشریه آذرکارشناس و مصاحبه‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای در رابطه با اهمیت کارشناسی‌های حقوقی و آگاهی‌دهی به مردم تلاش می‌کند و در این خصوص رسانه‌ها نقش مهمی داشته و می‌توانند در این رابطه فرهنگ‌سازی کنند.
حوزه مسئولیت‌های اجتماعی
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت‌های این کانون در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در این رابطه با کمیته امداد تفاهم‌نامه‌ای داریم تا افرادی که توان مالی ندارند، خدمات رایگان دریافت کنند. همچنین با دادگستری استان نیز مطابق قانون همکاری‌هایی داریم و به افرادی که امکان پرداخت هزینه را ندارند، بصورت معاضدتی ارائه خدمت می‌کنیم.
وی با تاکید بر این‌که کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان علاوه بر تبریز، در چهار منطقه مراغه، مرند، میانه و ارسباران دفتر نمایندگی دارد، افزود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره حقوقی در زمینه‌های مختلف اعلام می‌کند.


logofooter.png
تبریز . کوی ولیعصر . سربالایی ولیعصر
انتهای خیابان نظامی . میدان کارشناس . پلاک 46
کد پستی : 5157696797
تلفن : 04133202062
فکس : 04133202063
info@kkdtbz.com

آموزش

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون کارشناسان استان آذربایجان شرقی می باشد . کپی رایت © 1396

Search