04133202062
تلفن
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 - 14:00
پنجشنبه تا 13:00 - جمعه : تعطیل
تبریز ، ولیعصر ، انتهای خیابان نظامی
آدرس

اخبار

نماینده شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری: خدمات کارشناسی کانون ها در حل و فصل امور قضایی و کاهش معضلات نظام دادگستری کشور موثر است

 
    نماینده شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری از خدمات کانون های کارشناسان  رسمی سراسر کشور به نیکی یاد کرد و گفت: خدمات کارشناسی کانون ها در حل و فصل امور قضایی و کاهش معضلات نظام دادگستری کشور موثر است.
به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی، مهندس علیرضا طباطبایی خاطر نشان ساخت: قریب به 19 هزار کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضائیه در 92 رشته مختلف به مردم خدمات عرضه می کنند.
وی در مجمع سالانه کانون رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی بر لزوم دقت در امر کارشناسی تاکید کرد و افزود: انجام کارشناسی بدون منطق اصلاً کارشناسی نیست و اگر در فعالیت کارشناسی کلیه پارامترها لحاظ شود، محل اعتراض باقی نمی ماند.
نماینده شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری، بازنگری صلاحیت ها را ضروری خواند و  اعلام کرد: صلاحیت کارشناسان رسمی دادگستری حسب ضرورت بازنگری و نسبت به جایگزینی صلاحیت های جدید اقدام خواهد شد.
وی اهمیت آینده نگری در برنامه های کانون کارشناسان رسمی را یادآور شد و افزود: درخواست صلاحیت ها باید کامل و مناسب باشد و ما ناچاریم در برنامه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری آینده را هم لحاظ کنیم.
مهندس طباطبایی به حساسیت انجام کارشناسی در جامعه اشاره کرد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع در بررسی کارشناسی باید تمام جوانب را در نظر گرفت و اگر کارشناسان رسمی نبودند، بسیاری از پرونده های دادگستری به نتیجه نمی رسیدند.
وی افزود: باید بدانیم که هر پرونده در نظام دادگستری دو طرف دارد و محل شکایت و اعتراض برای طرفین دعوی همواره باز است و ما اساساً باید به گونه ای عمل کنیم که تا حد ممکن امکان شکایت و اعتراض علیه عملکرد ما گرفته شود.
نماینده شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری بازنگری در مبلغ تعرفه ها  را ضروری دانست و تشریح کرد: استمرار جلسات با آقای دکتر مظاهری به تعدیل حق الزحمه ها منجر خواهد شد، چرا که افزایش هزینه های زندگی و ثابت بودن حق الزحمه کارشناسان ایجاد نارضایتی می کند.
وی از زحمات قضات و کارشناسان نظام دادگستری کشور تجلیل کرد و افزود: قضات و کارشناسان دادگستری افراد پاکدست و فرهیخته جامعه هستند و باید اعتبار آنان را حفظ کنیم و مسایل مادی در جایگاه ارکان نظام دادگستری خدشه ای ایجاد نکند.
نماینده شورای عالی کانون کارشناسان رسمی همچنین تصریح کرد: در شکل گیری مشکلات متعدد قضایی برای مردم علت واحد نقش ندارد و کارشناسان با در نظر گرفتن جمیع جهات، قطعاً به نتایج بهتری دست خواهند یافت.

23

logofooter.png
تبریز . کوی ولیعصر . سربالایی ولیعصر
انتهای خیابان نظامی . میدان کارشناس . پلاک 46
کد پستی : 5157696797
تلفن : 04133202062
فکس : 04133202063
info@kkdtbz.com

آموزش

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون کارشناسان استان آذربایجان شرقی می باشد . کپی رایت © 1396

Search