04133202062
تلفن
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 - 14:00
پنجشنبه تا 13:00 - جمعه : تعطیل
تبریز ، ولیعصر ، انتهای خیابان نظامی
آدرس

اخبار

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز: حمایت تشکیلات قضایی استان از کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی از هر لحاظ مورد انتظار است

  نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز عنوان کرد: جهت ایجاد عدالت در جامعه و تامین رضایت مردم، حمایت تشکیلات قضایی استان از کانون کارشناسان رسمی آذربایجان شرقی از هر لحاظ مورد انتظار است.
به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم در دیدار با اعضای هیات مدیره و کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی به اهمیت موضوع کارشناسی اشاره کرد و یاد آور شد: فعالیت کارشناسی نوعی قضاوت است و برخورداری کارشناسان از ویژگی های قاضی ضروری است.
وی بر لزوم توجه به دو عنصر تخصص و تعهد در گزینش و انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی تاکید کرد و افزود: کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی عموماً افراد پاکدست، امانتدار و صالح هستند و می توانند مشاور قاضی در امر تصمیم گیری باشند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریزعنصر تشخیص کارشناس را با اهمیت دانست و گفت : در موضوع ارجاع پرونده به کارشناس و رسیدگی، عنصر تشخیص بسیار مهم است و مسایل حاشیه ای به هیچ وجه نباید در نظرات کارشناسان رسمی استان آذربایجان شرقی دخالت نمایند.
وی همکاری نیروهای عادل و خوشنام با کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی را ضروری دانست و افزود: باید در افراد عادل و خوشنام جهت بودن و حضور در کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی الزام ایجاد کنیم، ولو اینکه در آنان برای این کار تمایلی نباشد.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در جریان این دیدار همچنین از خدمات ارزنده رئیس کل دادگستری، دادستان تبریز و نیز سایر عوامل دلسوز و تلاشگر دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی قدرشناسی کرد.
دکتر علی اکبر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار  اعلام کرد: ارجاع پرونده های قضایی به کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی در حل و فصل دقیق و سریع مشکلات قضایی مردم موثر و نتیجه بخش است.
وی از کانون کارشناسان رسمی استان آذربایجان شرقی به عنوان قوی ترین و تخصصی ترین کانون در سطح شمال غرب کشور یاد کرد و افزود: رسیدگی به بیش از 80 درصد پرونده دادگاه ها در استان آذربایجان شرقی لاجرم از طریق ارجاع به کارشناسان رسمی دادگستری صورت می گیرد.
  رئیس کانون کارشناسان رسمی استان آذربایجان شرقی موضوع آموزش را با اهمیت دانست و گفت: موضوع آموزش کارشناسان برای ما از اهمیت اساسی برخوردار است و تجربه نیز نشان می دهد برگزاری دوره های بدو خدمت و آشنایی بیشتر با ساختار و اخلاق کارشناسی در کاهش تخلفات موثر و تعیین کننده است.
وی همچنین به خدمات معاضدتی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و افزود: از طریق مبادله تفاهم نامه با کمیته امداد در سطح استان آذربایجان شرقی به طور فراگیر به افراد بی بضاعت خدمات معاضدتی مورد نیاز را ارائه می کنیم.
رئیس کانون کارشناسان رسمی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: خدمات و زحمات رئیس کل دادگستری   استان آذربایجان شرقی در زمینه رسیدگی به مشکلات قضایی مردم و برقراری و تعمیم عدالت در جامعه ارزشمند بوده و قابل تقدیر است.
شایان ذکر است آقای امن الهی معاون قضایی و برنامه ریزی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی، مهندس مرسلی عضو هیئت مدیره و خزانه دار و تعدادی از کارشناسان کانون رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در مورد مسایل مختلف دیدگاه های خود را ارائه دادند.2

logofooter.png
تبریز . کوی ولیعصر . سربالایی ولیعصر
انتهای خیابان نظامی . میدان کارشناس . پلاک 46
کد پستی : 5157696797
تلفن : 04133202062
فکس : 04133202063
info@kkdtbz.com

آموزش

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون کارشناسان استان آذربایجان شرقی می باشد . کپی رایت © 1396

Search