| امروز یکشنبه 22 تیر 1399

مشکلات حقوقی موجود با توزیع عادلانه امورکارشناسی به حداقل خواهد رسید

کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی

مشکلات حقوقی موجود با توزیع عادلانه امورکارشناسی به حداقل خواهد رسید

 دکتر علی اکبر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی و مهندس محمد افخمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی به طور حضوری در خصوص مسایل مختلف مربوط به امور کارشناسی به رایزنی و همفکری پرداختند.

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی استان آذربایجان شرقی، مهندس افخمی در جریان این دیدار بر اهمیت توزیع عادلانه امور کارشناسی تاکید کرد و گفت: مشکلات حقوقی موجود با توزیع عادلانه امور کارشناسی به حداقل خواهد رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه کارشناسان رسمی دادگستری غالباً گلچین شده بوده و از اعتبار و پروانه نیز برخوردار هستند، ارجاع امور کارشناسی به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی از هر لحاظ می تواند مقبول و پسندیده باشد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی به موضوع تعرفه کارشناسان نیز اشاره کرد و گفت: جبران خدمات کارشناسان دارای اهمیت بوده و در این خصوص معیار و ملاک برای ما نظر قوه قضائیه و حکم قاضی است و بر اساس آن اقدام خواهد شد.

وی برلزوم استفاده از پتانسیل های کارشناسان رسمی تاکید کرد و افزود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی در زمینه های مختلف کارشناسی از تجارب خوبی برخوردار است و ما مایلیم از این تجارب مفید استفاده کنیم.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: معتقدیم که برون سپاری امور باید مورد تاکید قرار بگیرد، چرا که این سیاست در شرایط موجود جهت رفع مشکلات ضروری بوده و درساختار سازمان ها تحول ایجاد می کند.    

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار به سیستم نظارتی این کانون اشاره کرد و گفت: اعتقاد بر این است که با سیستم توانمند نظارتی است که خدمات بهینه کارشناسی و امکان پاسخ گویی در قبال مطالبات مردم فراهم می شود.

وی افزود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی بر اساس سیستم مشخص و شفاف به ارجاع امور کارشناسی مبادرت و نحوه انجام امور و نیز فرآیند انجام کارهای کارشناسی را رصد می کند تا رضایت کامل متقاضیان تامین شود.

دکتر بالاگر تشریح کرد: اعمال نظرات شخصی در نظریه های کارشناسی مقبولیت ندارد و وظیفه کارشناس این است که با انجام وظیفه و بررسی دقیق و بی طرفانه موضوع ارجاعی، زمینه ساز صدور رای توسط قاضی محترم و رعایت عدالت در جامعه باشد.

وی در عین حال جبران خدمات کارشناسان را با اهمیت دانست و افزود: کارشناسان بر اساس رسالت ذاتی کانون کارشناسان رسمی دادگستری و با هدف اجرای عدالت خدمات ارائه می نمایند، ولی این مسئله از اهمیت ایجاد سیستم های انگیزشی و جبران خدمات کارشناسان چیزی نمی کاهد.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: زیر ساخت های لازم در کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی برای ایجاد بهبود مستمر و تعالی امور کارشناسی، بررسی منصفانه موضوعات ارجاعی و جلب رضایت مردم فراهم خواهد شد.

در جریان این دیدار صمیمانه که جمعی از ارکان و مشاوران کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشتند، گسترش روز افزون همکاری های فیمابین از طریق تنظیم و مبادله تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفت.   ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای کانون کارشناسان آذربایجان شرقی محفوظ است