| امروز یکشنبه 15 تیر 1399

در زمینه ارجاع به امورکارشناسی باید با هرگونه ایجاد انحصار در سازمان ها مقابله شود

کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی

در زمینه ارجاع به امورکارشناسی باید با هرگونه ایجاد انحصار در سازمان ها مقابله شود

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی با مهندس صفری مدیر کل صدا وسیمای مرکز استان آذربایجان شرقی دیدار و در خصوص ضرورت افزایش همکاری های متقابل مذاکره و تبادل افکار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی، دکترعلی اکبر بالاگر در این دیدار بر لزوم پیشگیری از وقوع جرایم تاکید کرد و گفت: با افزایش اطلاعات حقوقی مردم، میزان جرایم در جامعه کاهش خواهد یافت.

وی افزود: دستگاه قضایی استان معتقد است که در حل و فصل مسایل  این حوزه  اولویت باید پیشگیری باشد و بررسی ها نیز نشان می دهد ریشه بسیاری از مشکلات را باید در موضوع عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین و مقررات قضایی جستجو کرد.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: در صورت آمادگی صدا وسیما برای همکاری کارشناسان رسمی دادگستری و تشکیل میزگرد های تخصصی و آموزشی در مسایل مختلف حقوقی مشکلی وجود ندارد.

مهندس صفری مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار بر ضرورت تخصص گرایی و انجام فعالیت های کارشناسی تاکید کرد و گفت: حضور کارشناسان رسمی دادگستری در صدا و سیما در افزایش آگاهی های حقوقی مردم موثر است.

وی بهبود بهره وری در زمینه های مختلف را با اهمیت دانست و افزود: باید روش های بهینه فعالیت در زمینه های مختلف به مردم اطلاع رسانی شود، چرا که امکانات کشور ما به اندازه ای نیست که بهره وری انجام کار ها در آن پایین باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکزاستان آذربایجان شرقی همچنین تصریح کرد: بالابردن بردن آگاهی های حقوقی مردم و انجام امور به طور کارشناسی به کاهش جرایم و پرونده های قضایی ، افزایش سرمایه های اجتماعی و ایجاد رضایت مندی در سطح جامعه منجر خواهد شد.

 ارسال دیدگاه

کلیه حقوق برای کانون کارشناسان آذربایجان شرقی محفوظ است